Trwałość i elegancja w jednym, czyli rattan style w domowej przestrzeni

Trwałość i elegancja w jednym, czyli rattan style w domowej przestrzeni

16-11-2020

Rattan to materiał kojarzący się głównie z meblami goszczącymi w naszych ogrodach czy na tarasach. Należy jednak pamiętać, iż dodatki i akcesoria z niego wykonane doskonale sprawdzą się również we wnętrzach naszych domów nadając im estetycznego i naturalnego charakteru, a tym samym wpisując się również w niesłabnący i popularny trend eko.

Siła dodatków

Rattan ma wielu zwolenników wśród osób ceniących w swoich wnętrzach subtelne wzornictwo połączone z praktycznymi rozwiązaniami. Meble wykonane z rattanu są wodoodporne i niezwykle wytrzymałe, a lekka konstrukcja pozwala na  łatwe przenoszenie. Rattan może zachwycać również w formie dodatków, jak np. różnorodne organizery na biżuterię i wszelakie drobiazgi, dzięki którym wprowadzisz stylowy porządek do swojej przestrzeni. A pomyślcie jak obłędnie będzie smakować herbatka o 5 o‘clock  podana na rattanowej tacy?

Pielęgnacja

A co z pielęgnacją i odświeżaniem mebli czy dodatków wykonanych z rattanu? Nic prostszego – wystarczy  ściereczka lub delikatny środek czyszczący. Do nadania blasku i odświeżenia można zastosować czyszczenie lekko wilgotną ściereczką wykonaną z przyjemnego i miękkiego w dotyku materiału, jak flanela. Jeśli natomiast używasz mebli rattanowych na otwartej przestrzeni jak taras czy ogród,  pamiętaj o unikaniu narażania ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych czy też deszczu i mrozu.