Urocze dodatki do kuchni

Urocze dodatki do kuchni

16-10-2019

Jesień to czas obfitości jeśli chodzi o sezonowe warzywa i owoce. Wiele z Nas spędza teraz w kuchni sporo czasu. Aby ten czas umilić, warto otoczyć się dodatkami, które ucieszą oko! Jeśli są wśród Was fani stylu prowansalskiego, to radzimy zapiąć pasy, ponieważ mamy do zaprezentowania coś naprawdę pięknego.

Ceramika w stylu francuskim

Sezon na śliwki zobowiązuje – jest to idealny moment na zrobienie tarty z tymi pysznymi owocami. Na ceramice w kolorystyce kremowo-niebieskiej kolor pieczonych śliwek będzie wyglądał przepięknie. Te naczynia są tak ładne, że warto wszelkie dania zrobione w nich podawać na stół i pokazywać gościom… Te większe, o podłużnym kształcie sprawdzą się idealnie na domowy pasztet czy pieczeń. Ten kształt sprawdzi się też jako idealne naczynie na słodkie wypieki – na przykład chlebek bananowy. A mniejsze miseczki? Może pieczone jabłko z masłem i cynamonem? To idealny, rozgrzewający deser. 

Ozdoba w kuchni i salonie

Kiedy ceramika nie będzie w użyciu, może być po prostu piękną ozdobą w kredensie lub przeszklonej szafce w kuchni. Kto z nas nie lubi spojrzeć na coś ładnego? Ten zestaw piękne wygląda z drewnianymi elementami, ale może też dobrze dogadywać się z inną ceramiką. Całość może wyglądać imponująco! To co, kto się zabiera za uzupełniane kolekcji?

Akcesoria dla dzieci i nie tylko

Jak zachęcić dzieci do wspólnego gotowania? Można się wyposażyć w urocze akcesoria. Kolorowe szpatułki, podkładki czy pędzelki z twarzami zwierzątek na pewno rozczulą dzieci i przyciągną je do kuchni. Można w tym celu nawet ułożyć jakąś zabawę ze zwierzęcym motywem! Ale spokojnie, to nie muszą być akcesoria tylko dla najmłodszych… W końcu każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko! Aby pielęgnować je w sobie, możemy sprawiać sobie takie małe prezenty.