Urok detali, czyli sposób na szybką metamorfozę wnętrza

Urok detali, czyli sposób na szybką metamorfozę wnętrza

15-11-2021

Okres jesienno – zimowy sprzyja spędzaniu wolnego czasu w domowym zaciszu. U wielu z nas zauważalna jest wówczas jednoczesna nieodparta pokusa wprowadzania zmian w naszych czterech kątach. Pamiętaj, nie musimy od razu rzucać się w wir remontów i burzenia ścian. Czasami wystarczy skupić się na detalu, dodać jakiś element aby podkreślić bądź nawet odmienić charakter przestrzeni. Do dzieła!

Moc oświetlenia

Jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrz jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane potrafi zdziałać cuda, np. optycznie powiększyć przestrzeń czy pomóc stworzyć przytulną atmosferę. Ważną rolę spełnia oświetlenie dekoracyjne, które nie daje nam dużej ilości światła, ale subtelnie rozświetla przestrzeń tworząc efekt ciepłego wnętrza. Dobierając oświetlenie pamiętajmy o równowadze (przesyt nie jest wskazany) oraz o zachowaniu spójności wnętrza.

Łazienkowa przestrzeń

Dozowniki na mydło, kubeczki na szczoteczki to również niezwykle istotne elementy wyposażenia łazienki. Nie muszą być monotonne- wręcz przeciwnie. Takimi drobiazgami budujmy właśnie klimat pomieszczenia. Jeśli obawiamy się „szaleństwa” kolorów, wybierz te w stonowanych odcieniach. Połączone z dodatkami w odcieniach złotach będą prezentować się olśniewająco i nadadzą elegancji Twojej łazienkowej przestrzeni. Rozbudź swoją kreatywność – kubeczek na szczoteczki może stać się również doskonałym pomysłem na pojemnik do przechowywania Twoich pędzelków do makijażu, które chcesz mieć zawsze pod ręką, natomiast do dozownika na mydło możesz wlać swój ulubiony balsam do ciała.