Urok detali, czyli sposób na szybką metamorfozę wnętrza

Urok detali, czyli sposób na szybką metamorfozę wnętrza

09-11-2020

Okres jesienno – zimowy sprzyja spędzaniu wolnego czasu w domowym zaciszu. U wielu z nas zauważalna jest wówczas jednoczesna nieodparta pokusa wprowadzania zmian w naszych czterech kątach. Pamiętaj, nie musimy od razu rzucać się w wir remontów i burzenia ścian. Czasami wystarczy skupić się na detalu, dodać jakiś element aby podkreślić bądź nawet odmienić charakter przestrzeni. Do dzieła!

Moc oświetlenia

Jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrz jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane lampy potrafią zdziałać cuda, np. optycznie powiększyć przestrzeń czy pomóc stworzyć przytulną atmosferę. Ważną rolę spełnia oświetlenie dekoracyjne, które nie daje nam dużej ilości światła, ale subtelnie rozświetla przestrzeń tworząc efekt ciepłego wnętrza. Dobierając oświetlenie pamiętajmy o równowadze (przesyt nie jest wskazany) oraz o zachowaniu spójności wnętrza. Najlepiej wybrać tę o minimalistycznym design, który doskonale pasuje do każdego stylu wnętrza.

Rozbudź swoją kreatywność

Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją ściany, idealnym rozwiązaniem będą cieszące się od wielu lat niesłabnącą popularnością plakaty. Stanowią doskonały sposób na podkreślenie atmosfery i nadania indywidualnego charakteru. W łatwy i prosty sposób możesz stworzyć swoją kompozycję, np. przy użyciu kilku plakatów. Nie zapominaj wówczas o zachowaniu spójności.

Czas pod (stylową) kontrolą

Kto powiedział, że zegar nie może być też elementem dekoracyjnym? Popularne zegary na ścianę mogą przybierać różnorodne ciekawe formy i zaskakujące kształty dzięki czemu niezwykle efektownie uzupełnią aranżację ściany, a czas będzie mijał chociaż troszeczkę przyjemniej…Umieść go nad komodą, kominkiem, zawieś w salonie – z pewnością będzie doskonale prezentować się w każdej przestrzeni i cieszyć oko domowników i gości.