W krainie porządku – oryginalne kosze i pojemniki do przechowywania.

W krainie porządku – oryginalne kosze i pojemniki do przechowywania.

28-01-2019

Po okresie intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra przyszedł czas na noworoczne porządki! Najwyższy czas pochować świąteczne ozdoby, pozbyć się z dywanu igieł i zamieść resztki konfetti spod kanapy. Niecierpliwie wyczekujemy pierwszych oznak wiosny, pomimo, że zima w rozkwicie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie zadbać o porządek w domu już teraz. Sprzymierzeńcami niech zostaną kosze i koszyki z wyjątkowo funkcjonalnego materiału jakim jest polipropylen. Z nimi zapanujemy nad wszelakim „artystycznym nieładem” w domu.

Polipropylen – materiał do zadań specjalnych

Polipropylen to organiczny związek chemiczny, który obok polietylenu jest najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym (produkty z niego wykonane oznacza się skrótem PP). Ten bezwonny materiał ma bardzo szerokie zastosowanie ze względu m.in. na wysoką odporność chemiczną a dodatkowo nie absorbuje wilgoci (jest niepodatny na działanie wody) ani zapachów i przepuszcza powietrze. Materiał ten jest ekologiczny, gdyż nie tworzy odpadów i niebezpiecznych gazów oraz w całości poddaje się recyklingowi. Praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu wykorzystują polipropylen. Ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy w jak dużym stopniu “otacza” on ich w codziennym życiu. Co ważne, nie jest szkodliwy dla zdrowia człowieka.
Używa się go między innymi w produkcji:
– mebli (łatwość w czyszczeniu i duża wytrzymałość)
– artykułów tekstylnych (np. dywany)
– części samochodowych
– części sprzętów AGD i RTV
– różnego rodzaju opakowań i pojemników do przechowywania żywności
– zabawek

Kosze, koszyczki i pojemniki na straży porządku

Polipropylen idealnie sprawdza się jako materiał do produkcji różnego rodzaju pojemników do przechowywania. Pudełka czy kosze wykonane z tego materiału cechuje wytrzymałość, lekkość i pojemność. Duże kosze z klapą można wykorzystywać do przechowywania brudnego prania czy zabawek. Koszyczki w różnej wielkości pomieszczą kosmetyki i akcesoria łazienkowe, które mają skłonność do ciągłego gubienia swojego miejsca 😉 Niewielkie rozmiary sprawią, że idealnie zmieszczą się w szufladzie, gdzie zapanują nad porządkiem wszystkich drobiazgów – w końcu znalezienie szczotki do włosów stało się takie proste!

Z polipropylenu produkuje się również różnego kształtu i wielkości maty i bieżniki – chronią one blat stołu a dodatkowo są wyjątkowo miłe dla oka, gdyż występują w wielu kolorach i wzorach- kratka, kwiaty czy postaci z bajek? Jasne! Dodatkową zaletą jest ich łatwość w utrzymywaniu w czystości, gdyż PP nie absorbuje wilgoci ani zapachów.