Wnętrzarskie cuda, czyli glamour i minimalizm w jednej przestrzeni

Wnętrzarskie cuda, czyli glamour i minimalizm w jednej przestrzeni

22-02-2021

Łączenie różnych stylów w jednej przestrzeni jest z pewnością nie lada wyzwaniem. Pamiętajmy jednak, iż przy kreowaniu swoich wymarzonych czterech kątów należy dać się ponieść fantazji i zaufać swojej intuicji. Eksperymentowanie to klucz do sukcesu. Odpowiednio dobrane dodatki i dekoracje zbudują klimat i stworzą Twoją indywidualną przestrzeń. Do dzieła!

Magia luster

Lustra to niezwykle ciekawa alternatywa dla różnorodnych dekoracji ściennych. Jest to element, który doskonale wpisze się w każde wnętrze i pomieszczenie – od przedpokoju, poprzez sypialnię, łazienkę czy salon. Rozproszą światło i co istotne, powiększą optycznie pomieszczenie i rozjaśni je. Jeśli jesteś miłośnikiem skandynawskiego minimalizmu, lustro w prostej metalowej ramie z pewnością przypadnie Ci do gustu. Powieszone na ścianie będzie oryginalnym  i funkcjonalnym dodatkiem.

Tekstylia

Jednym ze sposobów wniesienia elegancji do wnętrza są zasłony. Jeśli jednocześnie zależy Ci na nadaniu blasku, możesz zdecydować się na zasłony z subtelnym, acz widocznym nadrukiem w kolorze złota.  Nie tylko zapewnią prywatność, ale również nadadzą przestrzeni wyrazu. Pamiętaj również o swojej wygodzie i komforcie. Istotnym jest, iż zasłony na metalowych kółkach są niezwykle proste do założenia na karniszu rurkowym i nie wymagają czasochłonnego upinania.  Jeśli zatem nie możesz zdecydować się na jeden kolor, wybierz swobodnie kilka i zmieniaj je według swoich potrzeb w kilka minut, tworząc tym samym nowe oblicze swojego wnętrza.  

Relaks i wygodna

Pufy, czyli niepozorne elementy wyposażenia o wszechstronnym zastosowaniu. Ze względu również na ich mobilność cieszą się dużym zainteresowaniem a tym samym można je spotkać w niemal każdej przestrzeni. Stanowią praktyczne rozwiązanie stosowane w małych przestrzeniach, jak również są niezwykle oryginalnym dodatkiem, który w interesujący sposób swym kolorem lub designem nadadzą charakteru. Te na metalowym stelażu doskonale wpiszą się w skandynawski klimat wnętrza. Miękkie welurowe obicie będzie natomiast tworzyć zjawiskową całość z zasłonami.