Wszystko na swoim miejscu, czyli szafa doskonale wyposażona

Wszystko na swoim miejscu, czyli szafa doskonale wyposażona

08-03-2022

Jak wygląda szafa idealna? Oczywiście dostosowana do Ciebie i Twoich potrzeb! Niezależnie czy dysponujemy szafą czy garderobą, jednym z pierwszych etapów organizacji jest odpowiednia segregacja i selekcja ubrań. Zadanie trudne, wymagające samodyscypliny (i dobrego humoru, nie zaszkodzi również dawka motywującej muzyki), ale z pewnością wykonalne (wiemy coś o tym). Wyjmij zatem ubrania i zastanów się, których tak naprawdę używasz, a które zajmują Ci tylko miejsce ( z doświadczenia wiemy, że kierowanie się sentymentem nie jest najlepszym rozwiązaniem, w szczególności, gdy dysponujemy jednak ograniczoną ilością miejsca).  Uporządkowanie według odpowiedniego  schematu (np. koloru) oraz zastosowanie prostych rozwiązań da oszałamiający efekt. Wystarczy tylko spróbować!

Wieszaki

Jednym z równie popularnych jak i komfortowych sposobów przechowywania ubrań jest ich wieszanie. Wieszaki nie tylko pomogą zachować porządek, ale zadbają, aby wyprasowane koszule i marynarki czy sukienki nie uległy wygnieceniu i były gotowe do założenia. Wieszaki drewniane z antypoślizgową poprzeczką możesz również wykorzystać do zawieszenia różnorodnych apaszek czy pasków, natomiast do delikatnych koszul z jedwabiu czy sukienek możesz wykorzystać satynowe wieszaki z miękkim wypełnieniem.

(Nie tylko) odzieżowy niezbędnik

Rolka do ubrań (a najlepiej cały zapas) to kolejny dodatek, który warto mieć w swojej garderobie. To proste akcesorium doskonale poradzi sobie z usunięciem kurzu, włosów czy sierści z ubrań, ale również np. pyłków z zasłon. Dzięki małym rozmiarom, możesz ją również schować do plecaka czy torebki i zabrać ją tam, gdzie chcesz wyglądać olśniewająco.