Wszystko w porządku

Wszystko w porządku

14-09-2020

Przyjemna i uporządkowana przestrzeń, w której przebywamy ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego przy wielości posiadanych rzeczy, ważna jest ich organizacja. Sprzymierzeńcami będą różnorodne akcesoria do przechowywania, dzięki którym możesz w ciekawy i zaskakujący sposób zagospodarować wnętrze swojego mieszkania lub domu. Niezwykle istotnym aspektem jest funkcjonalność oraz praktyczność, jednak nie należy zapominać o walorach estetycznych – wszakże muszą również cieszyć oko.

„Artystyczny nieład”

Ozdobne kosze są jednym z najbardziej powszechnych patentów na organizację. Dostępne w różnorodnych rozmiarach i stylach pozwolą posegregować Twoje przedmioty jak również ukryją „artystyczny nieład”. Postaraj się zatem podzielić swoje rzeczy na kategorie a następnie umieść je w poszczególnych koszach, które idealnie będą prezentować się w sypialni, pokoju dziennym czy salonie. Nie musisz ich chować do szafy – wręcz przeciwnie! Widoczne stworzą całość i nadadzą charakteru danemu wnętrzu przełamując np. monotonność. Pamiętaj o spójności kolorystycznej,  dzięki której zachowasz atmosferę ładu.

Błyskotki

A co zrobić z łańcuszkami, bransoletkami czy kolczykami? Wszystkie drogie Twemu sercu drobiazgi winny mieć swoje dedykowane miejsce. Umieszczenie ich w odpowiednim pudełku czy szkatułce będzie doskonałym rozwiązaniem, dzięki czemu zabezpieczysz je przed odkształcaniem, zabrudzeniem, a szukanie odpowiedniej biżuterii o poranku nie będzie już problemem. Pamiętaj, aby biżuterii nie przechowywać w łazience. Wilgoć (tak samo jak kosmetyki czy detergenty) ma negatywny wpływ na jej stan. Znajdź zatem w swoim domu inne dogodne (ale i nienasłonecznione) miejsce. Różnorodność dostępnych kształtów, rozmiarów i form zachwyci każdego: z większą liczbą przegródek na pierścionki czy kolczyki, wielopoziomowe, z wysuwanymi szufladkami lub otwierane. A dodatkowo, jak obłędnie się prezentują…

Praktyczna wygoda

Idealnym rozwiązaniem (nie tylko w małych przestrzeniach) są różnego rodzaju pufy. Ze względu na ich niewielką wagę, można je w prosty i łatwy sposób przenosić w miarę potrzeby. Pufy przybierają różnorodne formy i kształty: mogą być uwielbianymi przez dzieci (dorosłych również) miękkimi poduchami, workami, siedziskami. Interesujący wzór czy kolor pufy urozmaicić każdą przestrzeń. Dla miłośników funkcjonalności dobrym pomysłem są pufy ze schowkiem, gdzie wszelakie drobiazgi, małe poduszki, koce, zabawki  dla dzieci, gazety znajdą swoje miejsce. I wszystko pod ręką!