Zimowa sypialnia

Zimowa sypialnia

10-12-2019

Nie ukrywajmy, zima to czas picia gorącej czekolady pod kołdrą… Wszyscy to robimy! Skoro już zakopujemy się w tych warstwach kołdry i kocyków, niech nam będzie ładnie i miło. Oto kilka pięknych rzeczy do sypialni, które stworzą w niej wyjątkowy nastrój. 

Pastelowe poduszki

Świąteczne kolory i wzory są bardzo przyjemne, ale szybko mogą się znudzić. Być może w sypialni warto zimową porą postawić na wręcz przeciwne akcenty, i wprowadzić do niej trochę wiosennego klimatu. Poduszki o różnych rozmiarach – kwadratowe i prostokątne, mogą stworzyć bardzo ciekawą kompozycję na naszym łożku. Granat i różowe kwiaty lub pastelowe, spokojne barwy – to wszystko doda sypialni subtelnej elegancji.  

Narzuta w stylu królewskim 

Jak sprawić, by łóżko było jeszcze bardziej przytulne? Położyć na nim kolejne warstwy materiałów. Koce i narzuty sprawią, że będziemy czuć się jak w królewskim łożu. Wtedy to miejsce staje się prawdziwym sanktuarium do odpoczynku. Jeśli mamy dzieci lub zwierzęta, warto pomyśleć o tym, by takie narzuty były z materiałów łatwych do czyszczenia. Taka oczywiście jest nasza narzuta. Proponujemy stonowane, pastelowe barwy. Obcowanie z takimi kolorami sprzyja odpoczynkowi.  

Miękkość dywanu  

Gładki, czy ze wzorem? Mamy takie, i takie. Wszystko zależy od klimatu i dodatków w waszej sypialni. Zimową porą dywan spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, pamiętajmy o tym! Wychodząc z ciepłego łóżka, nie przeżyjemy niemiłej niespodzianki stawiając stopy na zimnej podłodze. Nasze dywany mają tak puszyste włosie, że poczujemy się na nich jakbyśmy stali na chmurze.